Na czym polega cardetaling?

Pojazdy mechaniczne dla jednych są jedynie narzędziem pracy, czy rzeczą, która przetransportuje ich od punktu A do punktu B. Są jednak miłośnicy motoryzacji, którzy są tak zżyci ze swoim pojazdem, że nie wyobrażają sobie bez niego nawet jednego dnia. Osoby takie dbają bardzo mocno o swój pojazd. Dzisiaj na rynku dostępne są bardzo różne i ciekawe usługi pomagające utrzymać nasz samochód w bardzo dobrym stanie. Warto z takich rzeczy korzystać, bo przecież nie trzeba być sympatykiem motoryzacji, aby móc jeździć w pięknym pojeździe. Dlatego właśnie warto się czasami zastanowić czy nasz samochód nie potrzebowałby odświeżenia poprzez cardetaling.

Co oznacza Cardetaling

Cardetaling jest szeregiem czynności, które polegają na renowacji i czyszczeniu wnętrza pojazdu jak też i karoserii. Termin ten występuje wymiennie z nazwą auto detaling i oznacza dokładnie to samo. Cardetaling jest usługą bardzo kompleksową i wymaga wielu specjalistycznych sprzętów, środków czyszczących jak też bardzo dużej dokładności i umiejętności. Cardetaling dotyczy renowacji wewnętrznej i zewnętrznej pojazdu.

Wewnętrzny cardetaling – sposób na zadbane, ładne i przede wszystkim czyste wnętrze

W skład usług związanych z cardetalingiem wchodzi między innymi renowacja pojazdu od środka. Podczas wykonywanych usług tapicerka pojazdu jest bardzo dokładnie czyszczona i konserwowana, Nie ma znaczenia czy jest to tapicerka wykonana z materiału, czy skóry. Firmy cardetalingowe posiadają odpowiednie środki do wyczyszczenia i zakonserwowana obu tych obić. Do usług wewnętrznych, które oferuje cardetaling zaliczyć można dokładne mycie powierzchni w środku auta takich jak plastiki, szyby czy nawet najtrudniej dostępne miejsca typu kratki wentylacyjne. Całe wnętrze pojazdu jest również dokładnie odkurzane, nawet w szczelinach w kanapie.

Zewnętrzny cardetaling – Renowacja karoserii

Zewnętrzna renowacja pojazdu w cardetalingu jest bardzo rozbudowana. Samochód nie tylko jest dokładnie czyszczony nawet z najtrudniejszych zabrudzeń, ale usuwane są również uszkodzenia i defekty karoserii jak np. rysy. Specjalne środki do czyszczenia karoserii pozwalają nawet na przywrócenie naturalnego koloru karoserii, który mógł zostać utracony w przypadku uszkodzenia, lub przebarwienia. Tak samo, jak w przypadku wnętrza pojazdu, karoseria po procesie renowacji jest odpowiednio konserwowana poprzez specjalną warstwę ochronną.

Czy opłaca się zainwestować w cardetaling?

Cardetaling jest rzeczą, w którą zdecydowanie warto zainwestować, aby czuć się komfortowo podczas jazdy, jak i po to, aby zwiększyć wartość naszego pojazdu. Trzeba zauważyć, że pod cardetaling podchodzą nie tylko auta osobowe, ale też samochody dostawcze i motocykle. Cardetaling jest zatem dla każdego, zmotoryzowanego uczestnika ruchu drogowego. Trzeba jednak pamiętać o doborze dobrej i sprawdzonej firmy, która taki cardetaling wykona. Szczególnie ważne jest to podczas pracy przy karoserii. Czyszczenie i ingerowanie w lakier jest pracą bardzo precyzyjną i najmniejszy błąd może spowodować przykre wizualnie konsekwencje.