Dostępne usługi w samochodzie przez Internet

Samochody osobowe są stale unowocześniane nie tylko w systemy wspomagające jazdę i zapewniające bezpieczeństwo, lecz także w ciekawe i przydatne gadżety dla samego kierowcy i dla osób na pokładzie. Jako że internet jest dziś praktycznie wszędzie, tak producenci pojazdów nie zostali temu dłużni i postanowili zaimplementować możliwość skorzystania z internetu w pojeździe. Ciekawostką jest fakt, że nie tyczy się to tylko najdroższych, luksusowych pojazdów. Samochód taki jak np. toyota Yaris również może być przystosowany do korzystania z internetu. Jakie usługi internetowe mogą mieć w sobie auta osobowe?

Kompatybilność samochodu ze smartfonem

Współpraca samochodu ze smartfonem to jedna z podstawowych usług internetowych, które możemy mieć w swoim pojeździe. Za pomocą hotspotu WiFi możemy korzystać, z takich usług jak nawigacja, radio online czy słuchać wybranej przez nas muzyki. Tutaj jednak wszystko zależy od danego pojazdu. Nie wszystkie samochody są kompatybilne z konkretnymi aplikacjami.

Informacje na temat stacji benzynowych

Jeżeli chodzi o wyszukiwanie dokładnych cen paliw to niekiedy jest to niemożliwe. Ceny owszem możemy znaleźć, lecz są one bardziej orientacyjne niż dokładnie. Nie mniej jednak opcja wyszukania najbliższej stacji paliwowej często bywa dla kierowców bardzo przydatna, a szczególnie już, wtedy gdy kończy się nam rezerwa.

Bardzo dobre połączenie z serwisem Google

Usługi wyszukiwarki Google w samochodach stoją na bardzo przyzwoitym poziomie. Korzystanie z serwisu w samochodzie jest analogiczne z tym jak robimy to w przypadku smartfona czy komputera. Aplikacja Google jest ściśle powiązana z funkcją GPS co pozwala nam na znalezienie dokładnych namiarów jak też nierzadko zdjęć, informacji o miejscu czy nawet dokładnych danych kontaktowych.

Prognoza pogody – Bardzo istotna rzecz w prowadzeniu pojazdu

Warunki pogodowe dla kierowcy są niezwykle istotne. Musi on bowiem wiedzieć czego mniej więcej może spodziewać się następnego dnia na drodze będąc w długiej trasie. Tak też internetowe usługi w samochodzie pozwalają na sprawdzenie warunków pogodowych nie tylko w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy, lecz także w innych lokacjach.

Wyszukiwarka Hoteli w BMW – Przydatna usługa na długie trasy

Wyszukiwarka hoteli jest jedną z najlepszych dostępnych funkcji internetowych w pojazdach BMW. Pozwala ona nie tylko na znalezienie noclegu, ale nawet na zarezerwowanie pokoju. Dodatkowo znaleźć możemy miejsca takie jak szpitale, apteki czy bankomaty.

Lokalizowanie pojazdu – Przydatne w centrach handlowych

Zapewne wielu z nas spotkało się z sytuacją, podczas której wychodząc z zatłoczonego centrum handlowego mieliśmy problem ze znalezieniem naszego pojazdu. W tym pomóc może nam aplikacja namierzająca nasz pojazd za pomocą smartfona. Jest to również bardzo dobre zabezpieczenie przed kradzieżą. Możemy dokładnie zlokalizować nasz pojazd, a nawet wyznaczyć teren, poza którym włączy się alarm.